8. ročník konferenie Phoenix 2019

Budúcoročný hviezdny ôsmy ročník bude stáť určite za to – nenechajte si ho ujsť…

Dávame ho do pozornosti už teraz, keďže bude treba, tak ako tento rok v Tatrách zložiť zálohu a to do 31.3.2019. Má to svoje výhody – čiastka na dvakrát sa hradí prijateľnejšie.

Vážení priatelia tajomna a záhad všetkého druhu,

dovoľte nám Vás pozvať na 8. ročník konferencie Phoenix dňa 22.6.2019, ktorú každoročne usporiadava SAVPJ, o. z. Tentokrát sme pre Vás vybrali ďalšie naše magické miesto – Planinku. Planinka sa nachádza medzi dedinkami Dechtice a Dobrá Voda. Je to krásne miesto na lúke uprostred lesa.

Ako jedno z mála podujatí tohto druhu u nás je určené okrem bádateľov aj pre širokú verejnosť.

Spoznáte nových báječných ľudí a nadviažete nové priateľstvá.

V piatok si môžete vyskúšať hľadanie stratených podzemných chodieb L-drátmi či iným spôsobom.

Môžeme spoločne osláviť letný slnovrat, ktorý býval oddávna spojený s jednou z najvýznamnejších slávností kalendárneho roka. Sobota ako vždy, bude ťažiskový deň a budú prebiehať všetky prednášky.

Po prednáškach spoločne zasadneme k voľnej diskusii a k táboráku. A pribudne aj zopár prekvapení. Po dohode môžeme spoločne navštíviť niektoré z okolitých miest. V prednáškach budeme pokračovať aj v nedeľu doobeda.

Planinka je rekreačné zariadenie sídliace v bývalom poľovníckom kaštieli z 18. storo-čia, ktorý sa nachádza v krásnom lesnom prostredí Malých Karpát neďaleko Trnavy. Budovu kaštieľa dal v roku 1774-5 postaviť uhorský kancelár gróf Jozef Erdődy.

Dnes sa priestory využívajú na rôzne pobyty, akcie a spoločenské udalosti priamo v interiéry kaštieľa, alebo vo vonkajších priestoroch areálu. A tieto priestory čakajú aj na nás.

V okolí sa nachádza zrúcanina hradu Dobrá Voda, pútnické miesto zjavovania Panny Márie v Dechticiach, židovský cintorín, Šibeničný vŕšok, pozostatky kláštora sv. Kata-ríny Alexandrijskej a veľa iného. Taktiež môžete navštíviť neďalekú Trnavu.

Konferencia Phoenix v roku 2019 nadobudne trochu medzinárodný charakter. Prednášajúci budú zo štyroch krajín . A to zo Slovenska, Čiech, Nemecka a Maďarska.

Slovensko bude v zastúpení Gabriely Slovákovej, Miloša Jesenského, Jána Fifíka a Lukáša Pavlíčka.

Slovenskú a zároveň americkú stranu zastúpi Julia Sellers. Českú stranu budú reprezentovať Františka Vrbenská, Karel Dudek a Milan Zacha Kučera. Za Nemecko sa predstaví kruhológ, bádateľ a cestovateľ Josef Cene a z Maďarska náš priateľ šéfredaktor a majiteľ maďarského UFO magazínu Sándor Pusztay.

Planinka nám bude k dispozícií od piatku 21.6.2019 do nedele 23.06.2019. Cena za pobyt je 74 € (je v nej zahrnuté ubytovanie, plná penzia, vstupné a sobotný táborákový guľáš). Vstupné na sobotňajšie prednášky bez ubytovania a stravy 20 €. Pre cezpoľných možnosť objednania obedu a večere. Pre ubytovaných sa vyžaduje záloha na účet vo-pred a to vo výške 30 € so splatnosťou do 31.03.2019.

Zmena programu vyhradená.

Tešíme sa na Vás