Medzinárodná konferencia PHOENIX 2020

SAVPJ, o. z. Vás pozýva…

na stretnutie záujemcov o nevyjasnené záhady a anomálne javy všetkého druhu.

9. ročník konferencie PHOENIX sa bude konať 20. 06. 2020 v budove Agroinštitútu Nitra. ul. Akademická č. 4, Nitra. Mesto leží v Podunajskej pahorkatine, na rieke Nitra pri južnom okraji pohoria Tribeč. Panorámu Nitry tvorí Sedem pahorkov: zo severnej strany sa týči vrch Zobor, Hradná skala, Vŕšok, Kalvária, Borina, Lupka, spolu s Martinským vrchom. Nitra je najstarším mestom na Slovensku, prvé potvrdené historické zmienky sú z sú z roku 828.

Ubytovanie je možné od piatku 19. 6. 2020 do nedele 21. 06. 2020. V týchto dňoch tam nájdete ubytovaných všetkých prednášajúcich a aj iných hostí. Ubytovanie si môžete rezervovať v hoteli Agroinštitút Nitra, kde sa bude konferencia konať: www.agroinstitut.sk/sk/hotel-agroinstitut-rezervacia, do poznámky treba uviesť: „Konferencia Phoenix 2020“. Cena za pobyt na osobu je 70 € (je v nej zahrnuté ubytovanie, polpenzia). Vstupné na sobotňajšie prednášky bez ubytovania a stravy je 20 €. Všetky informácie o ubytovaní aj o konferencii Vám poskytneme na e-mailovej adrese: ufoklubslovensko@gmail.com

Konferenciu bude moderovať spisovateľka, autorka mnohých publikácií a odborných štúdií pani Františka Vrbenská. Za celoživotnú prácu, bola v r. 2008 ocenená „Mlokom“

 Vystúpia:

Konstanty Leśniakiewicz –  Robert Konstanty Leśniakiewicz je emeritným kapitánom Hraničnej stráže, bádateľ a spisovateľ, ktorý sa od konca sedemdesiatych rokov venuje záhadám a paranormálnym javom. Je známy tiež ako ekológ a ochranca prírody. Pracuje ako koordinátor Malopoľského centra pre výskum UFO a anomálnych javov. Je autorom alebo spoluautorom 31 kníh a prekladov v piatich jazykoch, stoviek článkov a prevádzkuje niekoľko stránok a blogov venovaných paranormálnym javom.

Laci Miskolci –  je maďarský ufológ, publicista a spisovateľ. Publikuje v maďarských časopisoch Ufómagazin“ a „Hihetetlen. V rokoch 2016 až 2018 bolo v knižnej edícii „Konšpiračné teórie“ publikovaných jeho sedem zväzkov. Zameriava sa na vyhľadávanie kontaktérov s mimozemskými bytosťami a očitých svedkov rôznych paranormálnych udalostí.

Danijel Folnegović – Je chorvátsky ufológ a bádateľ. Publikuje v tejto oblasti články, a na túto tému aj prednáša, a vystupuje v miestnych televíziách, a rozhlasoch. Zaujímajú ho hlavne staroveký astronauti, návštevníci z iných svetov, problematika fenoménu UFO, ale venuje sa aj iným anomálnym javom a záhadám.

Sellers Julia –  Autorka, publicistka a lektorka. Žije striedavo v USA a na Slovensku. Venuje sa hlavne mimotelovým zážitkom, duchovno-transformačným procesom, ako aj problematike spirituality, viery a celkového zdravia. Je členkou SAVPJ, o.z. a viacerých organizácií v USA.

Miloš Jesenský –  Venuje sa publicistike v oblasti záhad a histórie u nás aj v zahraničí. Jeho spisovateľská činnosť je mimoriadne bohatá. Doteraz napísal a vydal viac ako 40 titulov. Je členom Spolku slovenských spisovateľov, slovenského PEN Centra a Syndikátu slovenských novinárov. Je držiteľom ocenenia „Krištáľový tiger“ (1998).

Gabriela Slováková –  Bádateľka, spisovateľka a príležitostný publicista. Je predseda a jedna zo zakladateľov SAVPJ, o. z. Členka viacerých amatérskych skupín zaoberajúcimi sa anomálnymi javmi. Zaujíma sa hlavne o zážitky NDE, OBE, psilógiu, mytológiu, históriu a dávnoveké civilizácie. Tiež o výskyt piktogramov na Slovensku a o problematiku UFO. Organizátorka konferencií Phoenix a iných bádateľských aktivít.

Jitka Lenková –  Bádateľka, spisovateľka a autorka početných publikácií. Venuje sa aj novinárskej činnosti. Je autorkou mnohých kníh, ktoré sa zaoberajú záhadami. Doteraz jej najznámejšou prácou je „Voynichův rukopis – nejzáhadnější kniha světa“.

Jaroslav Mareš – reportér a publicista, autor bádateľských relácií taJeMno a tajomných podzemí na TV Seznam. Člen reportérského tímu Josefa Klímy. Prevádzkovateľ kanála „Badatelé“. Autor kníh „Největší záhady kriminalistiky, Přísně tajné skandály a Největší záhady české historie“.

Milan Zacha Kučera –  Spisovateľ, publicista, bádateľ. Autor a moderátor relácie „Tajemné horizonty“. Je členom SAVPJ, o. z., so špecializáciou na historické záhady a hľadanie pokladov. Je držiteľom ceny E. E. Kischa, pre rok 2013 za knihu „Největší tajemství Třetí říše“.

Jan Sueneé Marek –  je nezávislý publicista, moderátor a šéfredaktor serveru Sueneé Universe: exopolitiky, historie a spirituality. Prináša nový pohľad na náš vnútorný a vonkajší vesmír. Tejto tématike sa venuje od 90. rokov. Je organizátorom medzinárodných konferencií Sueneé Universe v Českej republike.