Valná hromada FFC – 2024

V sobotu 3.2.2024 – se konala od 11.00 do 18.00 hod. výroční schůze FFC  s přednáškami 

Program

11:00 – zahájení výroční schůze FFC, info o proběhlých a plánovaných akcích

12:00 – Josef Schrötter: Psychotronika a politika

13:00 – Jitka Lenková, Karel Dudek: Maltské záhady

14:00 – Věra Drobečková: Fyzika aury

16:00 – Jan Šindel: Jak jsem neodhalil záhadu Bermudského trojúhelníku

K dispozici byly nové knihy D. Mackerle: Dobrodruh s duší kluka (2023), Kučera: Od Klubu psychotroniky a UFO k Čachtické paní (2023), časopisy Záhady života, a další informace.

Akce se konala v příjemné a vytopené místnosti v restauraci Na Hrádku, Šlikova 402/15, 169 00 Praha 6-Břevnov, kapacita je 80 osob s vlastním vchodem nebo přes hlavní sál. Viz
https://mapy.cz/

Měli jsme tam již schůzi vloni, kuchyně je dobrá česká klasika.

Přijďte, i když nejste členy, ale máte zájem o zajímavosti a záhady. Doporučujeme příchod již dopoledne, budou se probírat akce roku 2023, výhled akcí a činnosti na 2024 atd. Program přednášek se rozeběhne od 13,00 hod.

Doprava:

Tramvaj – Nejblíže je zastávka tramvaje Marjánka č. 22, 25, 32 a pěšky cca 5 minut. Návaznost na stanici metra A Hradčanská má tramvaj 22.
Autem – V okolí (Praha 6) se dá v sobotu parkovat zdarma i na modré zóně – “ Mimo vymezenou provozní dobu, tj. obvykle od 20:00 do 8:00 hodin a o víkendech, kdy se na návštěvy jezdí nejčastěji, placené parkovací zóny neplatí a návštěvy v nich mohou parkovat neomezeně.“

***

V sobotu 3.2.2024 se konala Výroční schůze FFC s přednáškami.

Bylo milé, vidět opět známé tváře, i když hned v úvodu jsme si připomněli, že jedna kolegyně navždy odešla… Ano, až na dva nebo tři přítomné, to zde bylo setkání 25 důchodců a téměř důchodců… Lidí, které člověk potkával rok co rok, celých deset, dvacet let?

Možná je načase se opět zamyslet. Třeba nad tím, proč udržovat v chodu organizaci se všemi těmito kulisami – schůze, příspěvky, a všechno okolo. Je to ale nutné? Dokonce i hlasovat o přijetí nového člena? Když ten přináší 500 Kč do rozpočtu?

A není ani jasné, za co bylo utraceno loni 12000 Kč, a tedy proč se vybírá 500 Kč od každého?

Proč existuje web FFC.CZ, který je od 2017 neobnovený, a tedy se platí rok co rok webhosting a doména? Je nutný? Nestačil by facebook, který je zadarmo? Stejně, jak to udělal slovenský SAVPJ?

A přitom by bylo pěkné, kdyby web obsahoval to, co FFC kdy udělalo – ano, hlavně uvedlo všechny akce, hlavně Sfingu, jejich program, soupis přednášek… Možná by stačilo se poptat na facebooku, jestli by se někdo mladý úpravy webu neujal?

Ano, akce utrpěly covidem. A tak je to už rok co rok stejné. Akce – Mokrýšov, Rokycany, atd. jsou už opravdu jen setkáním starých známých. Nic nového. A ani příležitost vzít mezi sebe někoho nového. Není k tomu ani chuť?

Ano, je tu Sfinga na Housce, která také trpí odlivem návštěvníků. Kde jsou nahrávky z přednášek z Housky, pamatuji se, že byly někdy nahrávány?

Záhady jsou na setkáních už jen téměř okrajová záležitost.

Uskutečnily se přednášky

• Josef Schrötter: Psychotronika a politika
• Jitka Lenková, Karel Dudek: Maltské záhady
• Věra Drobečková: Fyzika aury
• Jan Šindel: Jak jsem neodhalil záhadu Bermudského trojúhelníku (o cestě na Haiti)

K dispozici byly nové knihy D. Mackerle: Dobrodruh s duší kluka (2023), Kučera: Od Klubu psychotroniky a UFO k Čachtické paní (2023), a zdarma starší čísla Záhad života. Pokud bychom je přímo přítomným nevnutili, ležely by bez povšimnutí…

Tyto a další akce, covidová krize, ukazují jen jedno – klasická forma záhadologické organizace se přežila.