25. konference SFIINGA (FFC)

Pořádáme již čtvrtstoletí od roku 1999

25. konference SFIINGA Houska 24. – 26.5.2024 – setkání zájemců o nevyjasněné záhady všeho druhu a průzkumy historického podzemí

Propozice k 25.4.2024

Pořádá FFC, z.s. za spolupráce firmy Ing. Josef Purkrt a CMA – společnosti pro výzkum historického podzemí z.s.

Zájemci se musí přihlásit předem, jedná se o akci pro předem přihlášené. Svým přihlášením souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů pro účely konference.

Do přihlášek uveďte jméno a příjmení, adresu, kontaktní mobil, zda přijedete v pátek či sobotu a kdy budete odjíždět !!!

Účast Vám bude do týdne potvrzena a současně obdržíte variabilní symbol a číslo účtu pro platbu. Zaplacení bankou musí proběhnout do 23.5.2024, pokud budete platit hotově až na Housce, budete platit s přírážkou 100 Kč. V případě Vaší neúčasti bude Vám poplatek vrácen v plné výši. Při prezentaci obdrží každý účastník visačku se svým jménem.

Pořadatelé si vyhrazují právo výběru účastníků. Účast na vlastní nebezpečí.

Kontakt a přihlášky: email: info@ffc.cz, purlab@iol.cz web: www.ffc.cz

Je nutno dodržovat pokyny organizátorů !!!! Děti pouze v doprovodu dospělých!!! Ti kdo nebudou dodržovat pokyny organizátorů a budou se nevhodně chovat budou z akce vyloučeni.

Prezentace účastníků ihned po příchodu. nejpozději na nádvoří hradu Houska v sobotu 25.5. do 9.00 hod – dostavte se ve vlastním zájmu včas!!

Účastnický poplatek: Bankovní převod předem 750 Kč na osobu

Platba hotově na místě 850 Kč na osobu

Vegetariáni (bez kupónů na oběd ) sleva 150 Kč

Přednášející, organizátoři, pozvaní hosté a děti do 10 let: zdarma

Program:

Přednášky budou 25.5. od 9:00 do 18:00.

Pokud jste z daleka a nebo nemáte vhodné spojení, je možný příjezd (uveďte do přihlášky) 24.5. po 18.00 hodině. Lze přespat ve vlastním spacáku na hradě, stejně tak i v sobotu. V neděli 26.5. je nutno vyklidit vnitřní prostory hradu do 9.00 hod.

PŘEDNÁŠKY tak jak jsou přislíbeny :

  • Roman Gaszi – Co nového okolo továrny Richard
  • Taťána Ješetová – Posvátná geometrie – způsoby aplikace základního vzorce
  • Milan Zacha Kučera – Tajemný poklad řádu templářů
  • Jaroslav Kugler – Nemoc jako informace
  • Ladislav Lahoda – Co nového v podzemí 2023-2024
  • Josef Purkrt – Hledáte poklad ? A máte na to dost peněz ? Poklad na ostrově Oak
  • Josef Mužík – Stav hledání pokladů už nejenom Štěchovického po 35 letech
  • Františka Vrbenská – Záhada osídlení Ameriky

Pokud byste měli zajímavý krátký příspěvek nebo oznámení je určitá šance ještě Vás zařadit.

Jídlo: Je k dispozici hradní kiosek s občerstvením s běžným sortimentem (klobásy, párky, nápoje, cukrovinky atd.), počítejte ale, že v pátek 24.5. nebude večer v provozu, stejně tak v sobotu večer 25.5. nebude v provozu dlouho. Zvláště vegetariáni si vezměte jídlo sebou.

V ceně je poukázka na nápoj a klobásu či párek v hradním kiosku, je to nutné z provozních důvodů, aby se při běžném provozu hradu stihli v poledne v sobotu 25.5. všichni obsloužit. Jedná se o organizační zprostředkování, polední občerstvení poskytuje hradní kiosek. Pokud vše dobře dopadne je večer grilovaná vepřová kýta v naší režii.

Doprava: Je výhodný příjezd vlastními auty, účastníci mohou parkovat před hradem, uveďte, že se zúčastňujete akce a při registraci dostanete povolenku. Hromadná doprava k hradu není, pokud byste měli problémy s dopravou kontaktujte nás předem, pokusíme se nějak vyřešit.

Nejrychlejší příjezd od Prahy: po dálnici do Mladé Boleslavi, odtud po silnici č.38 k obci OBORA, zde doleva do obce OKNA a dále po silnici č. 273 do obce LUKA a odtud podle šipek k hradu Houska přes obec KRUH do obce HOUSKA.

Vybavení: Všem doporučujeme turistické oblečení a svítilnu. Na přespání samozřejmě spacák a podložku (spí se kdekoli na hradě vyjma kaple, podlahy jsou většinou parketové). Pokud máte pohodlné campingové křesílko nebo rybářskou stoličku může se hodit.

Další možnosti Večer, po odchodu turistů z hradu, je čas na diskuse a posezení a zábavu či případnou komentovanou prohlídku prostor a okolí Housky. Můžete se na vlastní oči přesvědčit co je fakt a co výmysl. Stejně tak neděli můžete využít pro poznání okolí. V sobotu večer opět budeme hrát a zpívat, máte-li nástroje vezměte s sebou.

Nevylučují se další překvapení.

Těšíme se na setkání s Vámi v uvedeném termínu.

A hlavně, můžeme mít jiné názory, ale scházíme se, abychom si příjemně podiskutovali a užili si vzájemné společnosti. Takže respektujme jak je to na akci zvykem názory druhého. Nemusíme s nimi souhlasit, ale můžeme o nich přemýšlet.