23. konference SFINGA – Houska 13.-15.5.2022

– setkání zájemců o nevyjasněné záhady všeho druhu a průzkumy historického podzemí
Zájemci se musí přihlásit předem, jedná se o akci pro předem přihlášené. !!! Do přihlášek uveďte jméno a příjmení, adresu, kontaktní mobil, zda přijedete v pátek či sobotu a kdy budete odjíždět !!! Při prezentaci obdrží každý účastník visačku se svým jménem. Účast Vám bude potvrzena, pokud nedojde potvrzení do týdne, kontaktujte nás. Pořadatelé si vyhrazují právo výběru účastníků. Účast na vlastní nebezpečí. Kontakt a přihlášky: email: info@ffc.cz, josef@purkrt.cz web: www.ffc.cz

Výchozí propozice k 20.4.2022 – bude případně upřesněno !!! Je nutno dodržovat pokyny organizátorů !!!! Děti pouze v doprovodu dospělých!!! Ti kdo nebudou dodržovat pokyny organizátorů a budou se nevhodně chovat budou z akce vyloučeni.

Sraz a registrace účastníků: na nádvoří hradu Houska v sobotu 14.5. od 7.30 do 9.00 hod – dostavte se prosím včas!! Pokud jste z daleka a nebo nemáte vhodné spojení, je možný příjezd (uveďte do přihlášky) 13.5. po 18.00 hodině.

Program: Přednášky budou 14.5. od 9:00 do 18:00. Lze přespat ve vlastním spacáku na hradě. V neděli 15.5. je volný program či se pokračuje v diskusích a předvádění.

PŘEDNÁŠKY předběžně, bude upřesněno: přislíbeno
Michal Kubeš, Lukáš Kozmer Cesta po zapomenutých podzemích
Ladislav Lahoda Podzemí 2021-2022 novinky
Josef Purkrt 25 let FFC a vývoj záhadologie
Vladimír Šiška Projekt Záře – výsledky, další činnost po skončení projektu
Františka Vrbenská Rozluštění záhady levoruké lučištnice v kapli hradu Houska
Miloš Závorka MSM GHOST – hlasy z druhého břehu je ještě jednáno s dalšími přednášejícími

Účastnický poplatek splatný při registraci: 700 Kč na osobu Přednášející, organizátoři, pozvaní hosté a děti do 10 let: zdarma

Jídlo: Je k dispozici hradní kiosek s občerstvením s běžným sortimentem (klobásy, párky, nápoje, cukrovinky atd.), počítejte ale, že v pátek 13.5. nebude večer v provozu, stejně tak sobotu večer 14.5. nebude v provozu dlouho.. Zvláště vegetariáni si vezměte jídlo sebou. V ceně je poukázka na nápoj a klobásu či párek v hradním kiosku, je to nutné z provozních důvodů, aby se při běžném provozu hradu stihli v poledne v sobotu 14.5. všichni obsloužit. Jedná se o organizační zprostředkování, polední občerstvení poskytuje hradní kiosek. Pokud vše dobře dopadne je večer grilovaná vepřová kýta. Jste-li vegetariáni, nebo nechcete se stravovat, sleva 180 Kč.

Doprava: Je výhodný příjezd vlastními auty, účastníci mohou parkovat před hradem, uveďte, že se zúčastňujete akce a při registraci dostanete povolenku. Hromadná doprava k hradu není, pokud byste měli problémy s dopravou kontaktujte nás předem, pokusíme se nějak vyřešit. Nejrychlejší příjezd od Prahy: po dálnici do Mladé Boleslavi, odtud po silnici č.38 k obci OBORA, zde doleva do obce OKNA a dále po silnici č. 273 do obce LUKA a odtud podle šipek k hradu Houska přes obec KRUH do obce HOUSKA.

Vybavení: Všem doporučujeme turistické oblečení a svítilnu. Na přespání samozřejmě spacák a podložku (spí se kdekoli na hradě vyjma kaple, podlahy jsou většinou parketové). Pokud máte pohodlné campingové křesílko nebo rybářskou stoličku může se hodit.

Přijímáme nabídky na další přednášky o podzemí a o dosud nevyjasněných záhadách od kohokoli z účastníků. K dispozici bude počítač s dataprojektorem, Program je ale již dost plný, takže se prosím přihlaste předem a přednáška nesmí přesáhnout 10 minut. Nelze zaručit, že se na Vás dostane. Můžeme se případně dohodnout na přednesení i delší přednášky na jiné obdobné akci. Večer, po odchodu turistů z hradu, je čas na diskuse a posezení a zábavu či případnou komentovanou prohlídku prostor a okolí Housky, můžete se na vlastní oči přesvědčit co je fakt a co výmysl.

Nevylučují se další překvapení. Těšíme se na setkání s Vámi v uvedeném termínu.

Pořádá FFC, z.s. za spolupráce firmy Ing. Josef Purkrt a CMA – společnosti pro výzkum historického podzemí z.s.